Przeciwdziałanie wykluczeniu cyfrowemu e-Inclusion w Giżycku

  • s1
  • s2
  • s3

Aktualności

Podczas spotkania podsumowującego 11 grudnia, uczestnicy projektu otrzymają certyfikaty potwierdzające udział w szkoleniach komputerowych.
Informacja na temat serwisu laptopów
piątek 27 listopada 2015
Szanowni Państwo, uprzejmie informujemy, że w terminie 28 listopada - 18 grudnia 2015 r. będzie przeprowadzana konserwacja oraz aktualizacja oprogramowania w Państwa laptopach (przekazanych w ramach...
W czwartek 22 października kolejnym mieszkańcom Giżycka przekażemy bezpłatnie komputery w ramach „e-Inclusion”. W sali konferencyjnej Urzędu Miejskiego o godz. 10.00 odbędzie się specjalne spotkanie z...
Do Giżycka dotarły komputery
czwartek 24 września 2015
Dziś dotarła do nas dostawa 400 komputerów oraz drukarki. Sprzęt został dostarczony do Urzędu Miejskiego i rozwieziony do szkół oraz jednostek organizacyjnych. Wkrótce sprzęt trafi również do domów...
Wielkość:

 

Projekt „Przeciwdziałanie wykluczeniu cyfrowemu e-Inclusion na terenie Gminy Miejskiej Giżycko” dotyczy zapewnienia dostępu do Internetu osobom zagrożonym tzw. „wykluczeniem cyfrowym” z powodu trudnej sytuacji materialnej oraz niepełnosprawności.

Projekt polegał na objęciu 375 gospodarstw domowych oraz 12 jednostek miejskich w Giżycku nieodpłatnym dostępem do Internetu do końca roku 2020 oraz zaopatrzeniu ich w niezbędny sprzęt komputerowy. Dodatkowo dla 375 osób z wyłonionych gospodarstw domowych zorganizowane zostały szkolenia z zakresu obsługi komputera oraz korzystania z Internetu.

Na zakup 575 komputerów*, szkolenia i Internet miasto pozyskało 100% dofinansowania z Unii Europejskiej. 175 osób użytkuje komputery w ramach projektu od końca 2012 roku, we wrześniu 2015 roku sprzęt komputerowy otrzymało kolejnych 200 osób, dzieci z rodzin w trudnej sytuacji materialnej i społecznej, osoby 50+, niepełnosprawni, rodziny zastępcze, samotni rodzice, uczniowie z bardzo dobrymi wynikami w nauce. 200 komputerów wraz z dodatkowym wyposażeniem w postaci sprzętu dostępowego do sieci, punktów dostępowych do sieci bezprzewodowych oraz urządzeniami wielofunkcyjnymi, zostało zlokalizowanych w 12 jednostkach miejskich i szkołach na terenie Giżycka. W dwóch lokalizacjach przewidziano wykonanie przyłącza do sieci i podłączenie do sieci szerokopasmowego Internetu. Ze sprzętu można więc nieodpłatnie korzystać w Miejskiej Bibliotece Publicznej, Ekomarinie, Giżyckim Centrum Kultury, Świetlicy Socjoterapeutycznej, miejskich szkołach i przedszkolach.
* Początkowo projekt zakładał 500 komputerów, na wniosek Biura Projektu instytucja zarządzająca wyraziła zgodę na zakup dodatkowych 75 sztuk sprzętu, co daje łącznie 575 zestawów komputerowych. O 50 komputerów więcej trafiło do jednostek miejskich, szkół i przedszkoli, a 25 dodatkowych komputerów otrzymały giżyckie rodziny, których członkowie mogli również skorzystać ze szkoleń komputerowych.

Projekt „Przeciwdziałanie wykluczeniu cyfrowemu e-Inclusion na terenie Gminy Miejskiej Giżycko” z pewnością zwiększy szanse zafunkcjonowania wielu mieszkańców naszego miasta w tak szybko rozwijającym się w dobie Internetu współczesnym świecie.