Przeciwdziałanie wykluczeniu cyfrowemu e-Inclusion w Giżycku

  • s1
  • s2
  • s3

Aktualności

Podczas spotkania podsumowującego 11 grudnia, uczestnicy projektu otrzymają certyfikaty potwierdzające udział w szkoleniach komputerowych.
Informacja na temat serwisu laptopów
piątek 27 listopada 2015
Szanowni Państwo, uprzejmie informujemy, że w terminie 28 listopada - 18 grudnia 2015 r. będzie przeprowadzana konserwacja oraz aktualizacja oprogramowania w Państwa laptopach (przekazanych w ramach...
W czwartek 22 października kolejnym mieszkańcom Giżycka przekażemy bezpłatnie komputery w ramach „e-Inclusion”. W sali konferencyjnej Urzędu Miejskiego o godz. 10.00 odbędzie się specjalne spotkanie z...
Do Giżycka dotarły komputery
czwartek 24 września 2015
Dziś dotarła do nas dostawa 400 komputerów oraz drukarki. Sprzęt został dostarczony do Urzędu Miejskiego i rozwieziony do szkół oraz jednostek organizacyjnych. Wkrótce sprzęt trafi również do domów...
Wielkość:

W czwartek 22 października kolejnym mieszkańcom Giżycka przekażemy bezpłatnie komputery w ramach „e-Inclusion”. W sali konferencyjnej Urzędu Miejskiego o godz. 10.00 odbędzie się specjalne spotkanie z udziałem burmistrza miasta i zespołu projektowego. 40 osób tego dnia wróci do domów z nowoczesnym sprzętem komputerowym.

Projekt „Przeciwdziałanie wykluczeniu cyfrowemu e-Inclusion na terenie Gminy Miejskiej Giżycko”, na który miasto pozyskało 100% dofinansowania z Unii Europejskiej, dotyczy zapewnienia dostępu do Internetu osobom zagrożonym tzw. „wykluczeniem cyfrowym” z powodu trudnej sytuacji materialnej oraz niepełnosprawności.

W drugim postępowaniu przetargowym, które miasto ogłosiło, udało się wyłonić wykonawcę zamówienia i wkrótce w domach wszystkich giżycczan, zakwalifikowanych do projektu pojawią się nowe komputery z dostępem do Internetu. W lipcu został rozstrzygnięty przetarg na dostawę m.in. 400 komputerów, w sierpniu podpisana umowa z dostawcą sprzętu. Z początkiem października rozpoczęły się szkolenia z obsługi komputera i korzystania z Internetu, a teraz przekazujemy nowoczesny sprzęt komputerowy.

Projekt przewidywał zakup 500 komputerów, ale udało się uzyskać zgodę na zakup dodatkowych 75 zestawów, w sumie zakupiono więc ze wsparciem środków unijnych 575 komputerów, 375 z nich będzie u osób indywidualnych. Teraz te osoby biorą udział w szkoleniach, które potrwają do połowy grudnia. Pozostałe 200 komputerów z bezpłatnym dostępem do sieci wraz z urządzeniami wielofunkcyjnymi trafiło już do 12 jednostek miejskich i szkół na terenie Giżycka. Ze sprzętu będzie można więc nieodpłatnie korzystać w Miejskiej Bibliotece Publicznej, Ekomarinie, Giżyckim Centrum Kultury, Świetlicy Socjoterapeutycznej, miejskich szkołach i przedszkolach.

Wszystkim beneficjentom projektu, przez 5 najbliższych lat, czyli do końca do końca 2020 roku miasto zapewni również bezpłatny Internet.

175 osób użytkuje już komputery w ramach projektu od końca 2012 roku, do końca roku 2015 sprzęt komputerowy otrzyma kolejnych 200 osób, dzieci z rodzin w trudnej sytuacji materialnej i społecznej, osoby 50+, niepełnosprawni, rodziny zastępcze, samotni rodzice, uczniowie z bardzo dobrymi wynikami w nauce.