Przeciwdziałanie wykluczeniu cyfrowemu e-Inclusion w Giżycku

  • s1
  • s2
  • s3

Aktualności

Podczas spotkania podsumowującego 11 grudnia, uczestnicy projektu otrzymają certyfikaty potwierdzające udział w szkoleniach komputerowych.
Informacja na temat serwisu laptopów
piątek 27 listopada 2015
Szanowni Państwo, uprzejmie informujemy, że w terminie 28 listopada - 18 grudnia 2015 r. będzie przeprowadzana konserwacja oraz aktualizacja oprogramowania w Państwa laptopach (przekazanych w ramach...
W czwartek 22 października kolejnym mieszkańcom Giżycka przekażemy bezpłatnie komputery w ramach „e-Inclusion”. W sali konferencyjnej Urzędu Miejskiego o godz. 10.00 odbędzie się specjalne spotkanie z...
Do Giżycka dotarły komputery
czwartek 24 września 2015
Dziś dotarła do nas dostawa 400 komputerów oraz drukarki. Sprzęt został dostarczony do Urzędu Miejskiego i rozwieziony do szkół oraz jednostek organizacyjnych. Wkrótce sprzęt trafi również do domów...
Wielkość:

Podczas spotkania podsumowującego 11 grudnia, uczestnicy projektu otrzymają certyfikaty potwierdzające udział w szkoleniach komputerowych.

 

Zapraszamy na uroczystą konferencję na zakończenie projektu
„Przeciwdziałanie wykluczeniu cyfrowemu e-Inclusion 
na terenie gminy miejskiej Giżycko”, która odbędzie się 

11 grudnia 2015 r. (piątek) w godz. 16.30-19.30
w Sali Konferencyjnej Biłas i Synowie (Pasaż Portowy 2).

Podczas spotkania uczestnicy projektu otrzymają  certyfikaty potwierdzające udział w szkoleniu komputerowym i upominki w postaci pakietów promocyjnych.

W programie konferencji zaplanowano część informacyjną, podsumowanie projektu, a także przedświąteczny występ Zespołu Dr. Bryga z kolędami i poczęstunek.

Przypomnijmy, że na zakup 575 komputerów, szkolenia i Internet miasto pozyskało 100% dofinansowania z Unii Europejskiej. 175 osób użytkuje bezpłatnie komputery w ramach projektu od końca 2012 roku, a w tym roku sprzęt komputerowy otrzymało kolejnych 200 osób, dzieci z rodzin w trudnej sytuacji materialnej i społecznej, osoby 50+, niepełnosprawni, rodziny zastępcze, samotni rodzice, uczniowie z bardzo dobrymi wynikami w nauce.

Wszyscy uczestnicy projektu mają zapewniony również bezpłatny dostęp do Internetu przez najbliższe 5 lat, czyli do końca roku 2020. 200 komputerów wraz z dodatkowym wyposażeniem w postaci sprzętu dostępowego do sieci, punktów dostępowych do sieci bezprzewodowych oraz urządzeniami wielofunkcyjnymi, zostało zlokalizowanych w 12 jednostkach miejskich i szkołach na terenie Giżycka. W dwóch lokalizacjach przewidziano wykonanie przyłącza do sieci i podłączenie do sieci szerokopasmowego Internetu.

Ze sprzętu można więc nieodpłatnie korzystać w Miejskiej Bibliotece Publicznej, Ekomarinie, Giżyckim Centrum Kultury, Świetlicy Socjoterapeutycznej, miejskich szkołach i przedszkolach.